Skip to main content

Adobe Photoshop CC 2020 Yenilikleri

Adobe Photoshop CC 2020 yenilikleri içinde ilk dikkat çeken yeni eklenen Object Selection Tool yani obje seçim aracı. Photoshop CC 2020 nin yeni özelliklerinden biri olan bu aracı kullanmak ise oldukça basit. Seçmek istediğiniz objenin etrafında bir seçim alanı oluşturmak ve gerisini beklemek. Bir kaç sn. içinde bu araç ile objenin oldukça başarılı bir şekilde seçildiğini görebilirsiniz. Kement ya da dikdörtgen alt modda seçim düzenlemeleri yapılabilmekte. Bu yönüyle en işe yarar yenilik olduğunu söyleyebilirim.

Bunun dışında bir diğer Photoshop CC 2020 yeniliği Free transform seçeneklerindeki Warp Mode özelliklerine Grid eklenmiş. Alt tuşu basılı tutulduğunda bunları özelleştirmek te mümkün.

Free transform aracı ile yaplan işlemler çoklu geri-ileri alma yapılabilmesi de Photoshop CC 2020 yenilikleri arasında.

Bir çok katmandan oluşan akıllı objeler tekrar grup içerisinde kamanlara çıkarılabiliyor.

Properties yani özellkler paneline yeni eklenen seçenekler ile kısayoldan bazı işlemler yapılabiliyor. Örneğin Canvas- image boyutlarını değiştirmek, kırpma ya da döndürme gibi. Bu işlemleri herhangibir katman seçili değilken görebilirsiniz.

Yine properties panele eklenen bir kısayol olan Remove Background komutu da oldukça etkili.

Yazılarla çalışırken de yine özellikler (properties) panelinden yazının birçok özelliğine müdahale edilebiliyor artık. Örneğin ataransform altından boyutlandırma, döndürme, filp-flop gibi işlemler yapılabiliyor.

Bir diğer photoshop yeniliği ise yeni eklenen paneller ki bunlar; gradients, patterns ve shapes panelleri. Ayrıca Styles ve swatches panelleri de güncellenmiş.

Lens blur filtresine set focal point özelliği eklenmiş.

photoshop cc 2020 yenilikleri neler - Adobe Photoshop CC 2020 Yenilikleri Neler?

photoshop cc 2020 yenilikleri

Seçili katmana ALT+Tıklama ile içeriğe zoom yapılabilmesi de Photoshop CC 2020 yeniliklerinden.  Son olarak fırça ile işlem yaparken yön tuşları ile fırçayı döndürmeniz de mümkün hale getirilmiş.

0 0 oylar
Puanlama
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Yorum yapmak için tıklayınx