Skip to main content

3ds Max 2025’teki Yenilikler

OCIO Renk Yönetimi

OCIO Color Management - 3ds Max 2025'teki YeniliklerOpenColorIO artık yeni sahnelerde renk yönetimi için varsayılan moddur. Bu, modern bir renk hattının uygulanmasını her zamankinden daha kolay hale getiriyor.

Önceki sürümlerde yapılan değişikliklere ek olarak 3ds Max 2025, aşağıdaki iyileştirmeleri de içeriyor:

VertexPaint aracı tamamen renk yönetimine sahip.

Yeni Renk Alanı Dönüştürme işlemi operatörü, renk verilerini (köşe renkleri gibi) bir işleme alanından diğerine dönüştürmek için Veri Kanalı değiştiricilerine uygulanabilir.
Çıktı Dosyasını Oluştur iletişim kutusundaki ve diğer yerlerdeki Otomatik seçeneğinin davranışı artık görüntü dosyası türüne bağlıdır. Tipik olarak doğrusal olan formatlar (EXR gibi) için herhangi bir dönüştürme uygulanmazken, Renk Yönetimi Ayarlarında belirtilen çıktı dönüşümleri diğer formatlar için kullanılır.
Dokuya Bake aracı artık çıktı dosyaları için renk alanını seçmenize olanak tanıyor.
ColorSpaceNamePathSearch kuralı, OCIO v1’de görüntü dosyalarının renk alanlarına nasıl atandığını eşleştirmek için kullanılabilir.
OCIO sürümü 2.3.2’ye güncellendi.

Güncellenmiş Küresel Arama özelliği

Küresel arama, kullanılan son 5 öğenin görüntülenmesi, araç klipleriyle genişletilmiş sonuçlar, komutları etkinleştirmek için çift tıklama ve arama penceresini yerleştirme yeteneği gibi genişletilmiş işlevler sağlayacak şekilde modernleştirildi.

Retopology Tools 1.5

3ds Max için güncellenmiş Retopoloji Araçları, Autodesk ReForm kullanılırken işlem süresinde iyileştirmelerin yanı sıra ön işleme ve OpenVDB yeniden oluşturmayı bağımsız süreçler olarak sunar.

Menu Editor

3ds Max, yeni menü özelleştirme sisteminin bir parçası olarak yeni bir Menü Düzenleyiciye sahip.

3ds Max 0.7 Eklentisi için USD

Güncellenmiş Evrensel Sahne Açıklaması (USD) eklentisi, sanatçıların, animasyonlu ışık ve kameranın yanı sıra blendShape dahil olmak üzere animasyonları içe aktarmalarına olanak tanır.

Arnold for 3ds Max 5.7.0.0

3ds Max 2025, MAXtoA 5.7.0.0’ı içerir.

3ds Max 2025, Arnold 7.3.0.0 çekirdeğini tanıtan MAXtoA 5.7.0.0 ile birlikte gelir.

Bunlar dışında bazı iyileştirmeler de eklenmiştir.