Skip to main content

Corona Render Noise Level Limit Nedir? İdeal değer ne olmalı?

3ds Max programında Corona Render Noise Level Limit

Corona Render Noise Level Limit, belirtilen gürültü seviyesine ulaşıldığında Corona’nın aşamalı görüntülenmesini durdurmak için gürültü seviyesi sınırı kullanılabilir. Gürültü seviyesi sınırı yalnızca uyarlanabilirlik (adaptivity) etkinleştirildiğinde kullanılabilir (uyarlanabilirlik varsayılan olarak etkindir ve hiçbir zaman devre dışı bırakılmamalıdır).

Daha yüksek bir gürültü düzeyi sınırı (Noise Level Limit) ayarlamak, oluşturmanın daha hızlı ve daha fazla gürültünün görünür olmasını durduracaktır. Daha düşük değerlerin ayarlanması, uzun bir süre sonra görüntü oluşturmanın durdurulmasına ve daha az gürültünün görülmesine neden olacaktır. Yani daha uzun render süresinde daha kaliteli görüntü. Genellikle son işlemeler için 2-3 değerleri kabul edilebilir. Daha hızlı önizlemeler için daha yüksek değerler kullanılabilir.

Gürültü seviyesi her X geçişinde algılanır; burada X, Geliştirme / Deneysel Öğeler sunumunda (3ds Max | C4D) mevcut olan “Uyarlanabilirlik yeniden hesaplama” ayarıdır. Uyarlanabilirlik yeniden hesaplamasının varsayılan aralığı (5) iyi çalışmalıdır ve onu değiştirmeye gerek yoktur.

Corona VFB’deki gürültü seviyesi sınırı ve gürültü seviyesi yüzde olarak ifade edilir.

0 0 oylar
Puanlama
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Yorum yapmak için tıklayınx