bahadır sönmez, 3d mimari görselleştirme, eğitim, 3ds max, vray dersleri, eğitim seti, özel ders, kursu

3Ds Max öğrenmek istiyorsunuz. Fakat kafanızı kurcalayan bir sürü soru var. Becerebilir miyim? Nereden başlamalıyım?, Ne kadar süreye ihtiyacım var?, Hangi seviyede olmam gerekir? Kursa gitmeli miyim? vs.

Öncelikle belirtmem gereken konu, eğer sabretmeyi beceremeyen, öğrenmeyi sevmeyen, çok kısa bir sürede herşeyi öğrenirim kafasında olan biriyseniz unutun gitsin!

3Ds Max programını öğrenmek gerçekten uzun yıllar emek ve  zaman harcamayı, fedakarlıkları gerektirir. Ayrıca tasarım yönünüzün kuvvetli olmasını da.

3Ds Max programını öğrenmede başarılı olmak için herşeyden önce bu işi, dijital ortamda tasarımı, seviyor olmanız gerekir. Bunun dışında kararlılıkla çalışarak, araştırıp öğrenmemeniz için bir neden yok. Tabi bunun seviyeleri, ne yapmak istediğiniz de var.

Kaldı ki bugün bildikleriniz yarın hiç bir anlam ifade etmiyor olabileceğinden, asla noktayı koyma şansınız da olamıyor. Özellikle son yıllarda farklı teknolojiler bu hızla gelişirken. Bu yüzden sürekli araştırma, öğrenme çabası içinde olmanız kaçınılmaz.

Şahsen ben yaklaşık 25 yıldır 3D ile ilgiliyim ve hala kendimi geliştirmeye, yeni şeyler öğrenmeye devam ediyorum. Bunu yaparken bu zamana kadar bir kursa ihtiyaç duymadım. Tabi siz çok iyi araştırma yapıp bir kursa gitmeyi tercih edebilirsiniz. Size kalmış. Benim zamanımda ilk başladığım yıllarda bırakın Youtube’u, kursları, doğru dürüst internet bağlantısı yoktu. Kitaplar, dergiler aldım bulabildiğim kadar ve kelime kelime analiz ederek okudum. Yıllarımı harcayıp, isteyerek, severek, kendimi geliştirdim. Düşünün o yıllarda disket ile format atardım bilgisayarıma. Yani sözün özü azim, emek ve sevgi olmadan 3Ds Max öğrenmek, ya da 3D tasarım öğrenmek öyle kolay değil. Kaldı ki öğrendiklerinizi tekrar etmezseniz (tıpkı adınızı tekrar etmezseniz unutacağınız gibi) unutursunuz. Bu yüzden bolca pratik yapmak ta gerekir.

Gelelim işin maddi boyutuna. 3D alanında kullanılan yazılımlar çoğu kişinin bütçesini zorlar fiyatlara satılmakta. Bir de bunlara ek olarak bu yazılımları çalıştırıp performans gösterebilecek kapasitede donanıma yani bilgisayar-lara ihtiyaç var. Yani içinizi karartmak gibi olmasın ama gerçekler. Hepsi dolar üzerinden olduğundan özellikle bu günlerde çok ciddi bütçeler gerekli.

HAZIRLAMIŞ OLDUĞUM 3D EĞİTİM SETLERİ

3Ds Max öğrenmek, 3dmax öğrenme, 3Ds Max öğrenmek, 3dmax öğrenme, 3Ds Max öğrenmek, 3dmax öğrenme, 3Ds Max öğrenmek, 3dmax öğrenme, 3Ds Max öğrenmek, 3dmax öğrenme, öğrenmek, 3dsmax, öğrenmek, 3dsmax, öğrenmek, 3dmax, öğrenmek, öğrenmek, öğrenmek, 3dmaxöğrenmek, öğrenmek,