Skip to main content

Vray 6 Update 1 Yenilikleri

vray 6 update 1 yenilikleri - Vray 6 Update 1 Yenilikleri

vray 6 update 1 what’s new

Vray 6 Update 1 Yenilikleri genel olarak post processing işlemlerinde yer alıyor. Bunun dışında göze çarpan yenilikler şunlar:

1. Mercek Efektleri ve Gürültü Giderici için Maskeleme

Lens Efektleri ve Gürültü Giderici katmanları için maskeleme desteğiyle post prodüksiyon kontrolü güçlendirildi. Mercek efektleri uygulamak için belirli ışıkları ve malzemeleri seçebilir veya görüntünüzün yalnızca yumuşatmak istediğiniz kısımlarında paraziti giderebilirsiniz.

2. V-Ray Light Material sonrasında post-processing

LightMix kullanarak V-Ray Light malzemelerde ince ayar yapılabilir oldu. Artık sahnenizdeki kendi kendini aydınlatan nesneleri işledikten sonra bile düzenleyebilirsiniz.

3. V-Ray Decal’i güçlendirildi.

Decal cylindrical projection

Şişeler, kavanozlar, bardaklar veya diğer silindir benzeri nesneler gibi çıkartma ve etiketlerden farklı yüzey kusurlarına kadar her şeyi kolayca ekleyebiliyoruz.

Decal additive bump

Yüzeydeki bump etkisinin decal ile harmanlanması özelliği eklendi. Çatlamış bir duvarda, aşınmış metalde veya herhangi bir engebeli yüzeyde kolayca sprey veya boya gibi efektler oluşturulabilir.

4. Kamera başına özel çözünürlük

Artık, V-Ray kameralarınızın her biri için özel en boy oranlarını hızlı bir şekilde ayarlayabilir, ardından yerel olarak veya Chaos Cloud Rendering ile tercih ettiğiniz çözünürlükte toplu işleme yapabilirsiniz.

5. USD Dışa aktarma

V-Ray ışıklarını, malzemeleri, değiştiricileri ve daha fazlasını USD dosya biçimine dışarı aktarabilir. Tüm uyumlu DCC’ler arasında V-Ray verileri değiştirilebilir oldu.

6. Daha hızlı ağır sahne yükleme

Çok sayıda doku ve geometri içeren sahneleri eskisinden daha hızlı yükleyin. Sahne açıkken V-Ray Bitmap yüklemesi, performans için optimize edildi.

7. Görüntü alanı kompozisyon kılavuzları

V-Ray Physical Camera içindeki kompozisyon kılavuzları ile yinelemeleri azaltabilir ve render süresinden tasarruf edebilirsiniz.

8. Daha hızlı sis oluşturma

V-Ray Ortam Sisi artık %30’a kadar daha hızlı render ediliyor.

0 0 oylar
Puanlama
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Yorum yapmak için tıklayınx