Skip to main content

SketchUp öğrenmesi kolay, kullanımı kolay ve daha önemlisi eğlenceli ve oldukça pratik bir yazılımdır. SketchUp öğrenmek için nasıl yapılır videoları izleyebilir ve örnek SketchUp dosyalarını inceleyebilirsiniz.

Sketchup, en kullanıcı dostu 3D modelleme yazılımlarından biridir ve hem yeni başlayanlar hem de uzmanlar tarafından kullanılabilir. İlk yapımında sadece eskizler çizmek için üretilip ücretsiz sunulan yazılımın daha sonra Windows ve Mac sürümleri ortaya çıktı. Şu an ücretli ya da öğrenci sürümleri mevcut. Dilerseniz deneme sürümünü de kullanarak öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Özetle benim görüşüm şu; genel olarak özellikle mimari alanda kullanma amacı ile Sketchup öğrenmek kolaydır.  Sadece zaman ayırıp uygulama yapmalısınız. Bazılarına göre de öğrenmek zordur ama bu oran oldukça düşük. Bence son derece pratik araçları var, arayüzü sade, anlaşılır ve kullanmak oldukça zevkli. Birkaç günde de öğrenebilirsiniz birkaç ayda da. Önemli olan sürekli gelişiminizi sürdürme çabası içinde olmanızdır.

Yazım size bir fikir vermiştir umarım. Yorumlarınıza elimden geldiğince kısa zamanda cevap vermeye çalışıyorum. İlginize teşekkür ederim. Sonraki yazılarımda görüşmek üzere…

0 0 oylar
Puanlama
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Yorum yapmak için tıklayınx