Skip to main content

3ds Max 2021 Yeni Özellikleri

3ds Max 2021 Yeni Özellikleri şu sekilde özetlenebilir; Autodesk, birkaç yeni özellik ve gelişmiş iş akışlarıyla Max 2021’in piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Bu sürüm, daha hızlı performans ve yeni bir aerodinamik iş akışı vaat eden yepyeni bir Bake to Texture aracı da dahil olmak üzere bazı sağlam iyileştirmeler içeriyor. Ayrıca daha fazla oluşturucu (Arnold dahil), hata doğrulama ve uyumlu harita filtreleme, OSL doku haritaları ve Harmanlanmış Kutu haritaları ve MikkT normal haritalamayı da destekliyor olması da 3ds Max 2021 Yeni Özellikleri arasında.

Autodesk 3DS MAX 2021 - 3ds Max 2021 Yeni Özellikleri

3ds max 2021 yenilikleri

3ds Max 2021 Yeni Özelliklerine devam edecek olursak, Standartlaştırılmış harita türlerinden malzeme oluşturulmasını kolaylaştırmak için iki yeni PBR malzemesi eklenmiş. Bir malzeme Metal ve Kaba iş akışını, ikincisi de aynasal ve parlaklığı destekler. İndirilen PBR haritalarını doğrudan Windows Gezgini’nden Malzeme / Harita Tarayıcısına sürükleyip bırakmak da mümkündür, çünkü malzemeler otomatik olarak doğru gama ayarlarına özen gösterir.

Hem görüntü alanında hem de son görüntüde ortamın konumlandırılmasını ve son görünümünü kontrol etmek için bir HDRI Çevre haritası da dahil olmak üzere birkaç yeni OSL gölgelendirici eklendi; HDRI Işıkları, sahneyi dinamik olarak güncelleyen gerçek ışık kaynaklarının HDR fotoğraflarını yerleştirmek için; Perlin, Fraktal, Hücre, fBm ve Worley gibi çeşitli karmaşık gürültü türleri için Uber Gürültü; ayrıca Renk Düzeltme, Kayan Nokta ve Renk Eğrileri, Kamera, Nesne ve Küresel Projeksiyonlar gibi daha birçok yeni ve güncellenmiş gölgelendirici de 3ds Max 2021 Yeni Özelliklerinden.

Bir diğer 3ds Max 2021 Yeni Özelliği, Arnold 6.0 artık Scanline Oluşturucu yerine varsayılan oluşturucudur. Belirtildiği gibi, yeni Bake to Texture iş akışlarını ve yeni AOV iş akışlarını destekler ve V-Ray ve Corona Materyallerini Fiziksel Malzemeye dönüştürmek için yeni Sahne Dönüştürücü komut dosyaları içerir.

Son olarak, 3ds Max 2021 Yeni Özelliklerinden bir başkası da kullanıcıların yerel olarak .sbar dosyalarını yüklemelerine izin vermek için en son madde motorunu içeren güncellenmiş Substance 2 Substance2 haritasına sahiptir. Yeni yükleyici, 8K’ya kadar çıkışa izin verir ve belirli bir malzeme türüyle Maddeleri hızlı bir şekilde ayarlamak için komut dosyası araçları içerir. Belgelerde Arnold, ART, Scanline ve Quicksilver dahil 3DS Max ile birlikte gelen oluşturucuları desteklediğinden bahsediliyor. Bunun 3. taraf renderörlerle de çalışıp çalışmayacağı belirsizdir.

3ds max vray ozel ders fiyatlari - 3ds Max 2021 Yeni Özellikleri
0 0 oylar
Puanlama
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Yorum yapmak için tıklayınx